Základní umělecká škola Choceň

Přijímací řízení Výtvarný obor

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ DO VÝTVARNÉHO OBORU

na školní rok 2020/21

Vzhledem k současné situaci nemůže proběhnout přijímací řízení obvyklým setkáním všech uchazečů při kreslení v učebně.

Tentokrát děti vytvoří svůj obrázek doma. Námět pro letošek je MÍSTO, KDE ŽIJI.

Na obrázku (nejmenší formát A4) může být vnějšek domu, třeba i se zahradou a psí boudou. Děti si mohou vybrat i vnitřek domu či bytu (když si odmyslíme přední zeď, můžeme na obrázku například vidět, že v přízemí je kuchyně, spíž a obývák a v patře ložnice a pokojíčky, ve sklepě brambory a na půdě třeba lyže na zimu a loď na léto), vlastní pokojíček nebo jen jeho oblíbené zákoutí (s pelíškem pro kočku, garážemi pro autíčka a podobně). Pozorujte detaily, maličkosti.

Výtvarná práce může být vytvořena jakoukoli výtvarnou technikou.

Rodiče, kteří chtějí přihlásit své dítě do výtvarného oboru, prosíme, aby do 12. 6. vyplnili elektronickou přihlášku kliknutím na tento odkaz.

Na základě těchto předběžných přihlášek pozveme budoucího výtvarníka s vytvořeným obrázkem a rodičovským doprovodem na osobní setkání ve výtvarné učebně. Ta budou probíhat ve dnech 22. – 25. června. Každá rodina bude mít svůj předem dohodnutý čas v odpoledních hodinách mezi 16. – 18. hodinou. Podíváme se společně na obrázek, seznámíme se a prohlédnete si prostředí, v němž pracujeme.

Výsledky přijímacího řízení budou sděleny individuálně prostřednictvím e-mailu a souhrnně uveřejněny na dveřích školy a školním webu.

Přijímací řízení je vypisováno primárně pro děti, které budou od září nastupovat do 1. tříd ZŠ. Ostatní zájemce můžeme přijmout, pokud je ve skupině daného věku volné místo.

Kontakt na vyučující v případě dotazů

pro děti budoucích 1 a 2. tříd ZŠ vyučující Dana Kaňková (dana.kanka@seznam.cz)

pro děti budoucích 3. – 5. tříd ZŠ vyučující Hana Voříšková (h.voriskova@seznam.cz)