Akordeonové oddělení

 

Akordeon u nás spíše zlidověl pod názvem harmonika nebo též tahací harmonika. Na naší ZUŠ se vyučuje na nástroj s melodickou klávesovou klaviaturou nebo s knoflíkovým hmatníkem.  V naší škole si děti mají možnost zapůjčit (na určitou dobu) různě veliké nástroje, které vyhovují vzrůstu dítěte.
Obrovská popularita tohoto nástroje z období šedesátých a sedmdesátých let byla vytlačena nástupem zejména elektronických nástrojů a malé dostupnosti nástroje. Ovšem v dnešní době dochází k renesanci akordeonu, neboť se znovu objevují jeho přednosti - téměř univerzální uplatnění, flexibilita a dostupnost. Akordeonová literatura je velmi bohatá a umožňuje čerpat ze všech stylových období, od lidových písní až po závažně skladby. Hrou na tento nástroj lze vyjádřit mnoho nálad a pocitů, pohladit či rozbouřit emoce.
Akordeonové oddělení na naší ZUŠ zaznamenalo velké množství cen jak na celostátních soutěžích v ČR, tak i na mezinárodních, a to v sólové i komorní hře (duo, trio, kvarteto).     
 
 
 
Copyright © 2013 Základní umělecká škola Choceň - Všechna práva vyhrazena
Úvod | Mapa stránek | Web-SOUL
Tyto webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies. Odsouhlaste prosím nastavení cookies souborů pro použití webu. Více informací zde.