Azami kvintet ve složení Michaela Antošová (housle), Viktorie Ema Bláhová (klavír), Ela
Málková (housle), Klára Pavlišová (violoncello) a Tomáš Vávra (viola) v krajském kole soutěže
ZUŠ zaujal porotu natolik, že mu udělila postup do ústředního kola. Soutěže v umění jsou ve
své podstatě zvláštní věc, jedno se jim však upřít nedá – pro všechny zúčastněné jsou
obrovskou motivací k podání co nejlepšího výkonu. Azami kvintet po krajském kole neusnul
na vavřínech, naopak se s plnou vervou pustil do další práce. Jeho členové si vyzkoušeli na
dvou konzultacích práci pod vedením skvělých pedagogů konzervatoře a vysoké školy,
dostali plno nových podnětů a ve svém hraní udělali další velký pokrok. Když odjížděli na
ústřední kolo, měli už „vyhráno“ – překonali své dosavadní možnosti a získali nové
zkušenosti. Cesta do Františkových Lázní tak už byla příjemnou třešničkou na dortu a
odměnou za všechnu předchozí práci.
Dvoudenní výlet se velmi vydařil. Prioritou samozřejmě bylo se co nejlépe připravit na
samotné soutěžní vystoupení, ale nenechali jsme si ujít ani prohlídku krásného lázeňského
městečka, ochutnali jsme zdejší prameny a oplatky, našli sošku Františka a užívali si příjemné
chvíle. Čas jsme si našli také na poslech jiných soutěžních výkonů a byli jsme ohromeni, v jak
skvělé společnosti jsme se ocitli. Nakoukli jsme do světa, kde žáci ZUŠ hrají jako profesionální
hudebníci, a byli jsme rádi, že i my se můžeme účastnit tohoto velkého hudebního setkání.
Azami kvintetu se jejich vystoupení velmi vydařilo. I přes drobné nedokonalosti, které
ostatně patří k téměř každému výkonu, hráli všichni s opravdovým zápalem a chutí. Nám
učitelům udělali všichni velkou radost a porota udělila Azami kvintetu 3. cenu. Výlet se
vydařil!
Děkujeme všem žákům za jejich skvělou práci a těšíme se na další spolupráci!
Diana Bartáková, Taťána Jurčíková a Lada Morávková