Klavírní oddělení

 

Klavír patří mezi nejoblíbenější nástroje a na naší škole mezi nejžádanější. Velkou výhodou klavíru je jeho všestrannost - uplatňuje se jako sólový nástroj, ale i v komorní hře s jinými nástroji nebo v souborech.

Na klavír se na naší škole mohou žáci začít učit od první třídy, kdy se hravou formou seznamují s nástrojem a se základy hry. Postupně se dostanou jak ke skladbám známých skladatelů hudební historie, tak ke skladbám moderním. Součástí hudebního vývoje každého klavíristy je také hra písniček s vlastním doprovodem a čtyřruční hra ve dvojici. Ve vyšších ročnících se klavíristé zapojují i v komorní hře s jinými nástroji.

Podmínkou studia hry na klavír je mít vhodný nástroj pro domácí přípravu. Při jeho výběru je dobré poradit se s učitelem, elektronické nástroje nejsou doporučovány.

Pro hraní na klavír nejsou potřeba žádné zvláštní fyzické předpoklady, důležitý je vztah k nástroji a chuť hrát. Případnou konzultaci lze domluvit s učiteli klavírního oddělení.

 

 

     
 
 
 
Copyright © 2013 Základní umělecká škola Choceň - Všechna práva vyhrazena ++
Úvod | Mapa stránek | Web-SOUL
Tyto webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies. Odsouhlaste prosím nastavení cookies souborů pro použití webu. Více informací zde.