Literárně dramatický obor

 

 

 „Literárně dramatický obor otevírá dveře do světa fantazie a poznání“

 

Co je to literárně-dramatický obor?

Literárně-dramatický obor využívá metody výchovné dramatiky, jejímž důležitým principem je výuka prostřednictvím hry a zážitku. Zaměřuje se na osobnostní vývoj dítěte, především na rozvíjení jeho tvořivosti, komunikativních a kooperačních schopností. Nedílnou součástí oboru je i výchova umělecká. Děti se učí porozumět metaforickému jazyku literatury a divadla, základním pravidlům herecké a divadelní tvorby.

Takto vedená výchova nabízí dětem mimo jiné prostor k uplatnění jejich emocí, ke kontrolovanému vybití v tvořivě zacílených pohybových aktivitách. Součástí výuky jsou veřejná vystoupení pro rodiče i širokou veřejnost. Nejde však o „secvičování“ učitelem daných tvarů, ale o společný tvůrčí proces, v němž se děti učí zásadám divadelní práce a herecké tvorby.

 

Vzděláváním v literárně dramatickém oboru získávají žáci předpoklady pro uplatnění v široké oblasti nejen divadelních, ale také sociálně zaměřených povolání, ve kterých úspěch závisí na vysoké míře empatie, na schopnosti aktivně komunikovat, veřejně vystupovat a kreativně tvořit.


 
 

     
 
 
 
Copyright © 2013 Základní umělecká škola Choceň - Všechna práva vyhrazena ++
Úvod | Mapa stránek | Web-SOUL
Tyto webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies. Odsouhlaste prosím nastavení cookies souborů pro použití webu. Více informací zde.