Oddělení bicích nástrojů

 

 

Bicí nástroje jsou pravděpodobně nejstarší a také nejobsáhlejší skupinou hudebních nástrojů. Ve 20. století však bicí nástroje prošly zásadní proměnou a stávají se stále oblíbenější. Díky modernímu repertoáru se bubenice a bubeníci stále více prosazují i jako sólisté. 

Obor “Hra na bicí nástroje” je zaměřen na výuku základní techniky hry na malý buben a hlavně bicí soupravu. Tento mladý nástroj má za sebou ve své stoleté historii velmi dynamický rozvoj a málokteré moderní hudební těleso se bez něj obejde. Během vzdělávání se žáci seznamují i s etnickými, orchestrálními či melodickými bicími nástroji, které také využívají v souborové hře. Třída bicích nástrojů je vybavena aparaturou, která slouží k pouštění hudebních doprovodů "play-along". 

Naši žáci mají možnost ukázat své studijní výsledky na třídních přehrávkách, na interních hodinkách, koncertech jako sólisté nebo v hudebních tělesech naší ZUŠ. Školní rok zakončují postupovou zkouškou a absolventi I. a II. stupně (7.r. I. a 4.r. II.) absolventským koncertem.

     
 
 
 
Copyright © 2013 Základní umělecká škola Choceň - Všechna práva vyhrazena
Úvod | Mapa stránek | Web-SOUL
Tyto webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies. Odsouhlaste prosím nastavení cookies souborů pro použití webu. Více informací zde.