Oddělení dechových nástrojů

Dechové oddělení na naší škole umožňuje žákům hrát na tyto dechové  nástroje:

zobcovou sopránovou flétnu, altovou flétnu, příčnou flétnu, klarinet, trubku, tenor, baryton a tubu.

Výuka hry na dechové nástroje na naší škole má mnoholetou tradici. Vychází z potřeb souborů, které zde hrají – komorní soubory různého složení, dechový orchestr, swingový orchestr a dixieland.

Na naší školu je možné nastoupit již v šesti letech, kdy žák navštěvuje souběžně přípravnou hudební výchovu a začíná hrát na přípravný dechový nástroj – zobcovou flétnu. Od osmi let (dle fyzických možností žáka) lze přestoupit na zvolený dřevěný nebo žesťový hudební nástroj. Nástup do ZUŠ již v šesti letech však není podmínkou. Začít hrát na dechový nastroj lze i v pozdějším věku. Hráčů do výše zmíněných ansámblů není niky dost. Naše škola všem zájemcům některé z uvedených dechových  nástrojů ráda zapůjčí.