Oddělení smyčcových nástrojů

 

Naše smyčcové oddělení nabízí žákům v rámci studijního zaměření hra na smyčcové nástroje výuku hry na housle, violu, violoncello a kontrabas. Škola je vybavena vlastními nástroji, které je možné mladým muzikantům dle potřeby zapůjčit. Pod vedením zkušených a kvalifikovaných pedagogů žáci získávají technické a výrazové dovednosti, které následně využívají v sólové a komorní hře a ve smyčcových souborech Musica d´archi a Music kids. Každoročně pořádáme vícedenní soustředění, kde si děti kromě hudby užijí také spoustu zábavy a poznají nové kamarády hudebníky. Završením celoročního muzikantského snažení je Koncert na nádvoří, který má skvělou atmosféru.


Často také spolupracujeme s žáky z ostatních oddělení hudebního oboru.


Své studijní výsledky mohou žáci předvést na třídních předehrávkách, interních vystoupeních, žákovských koncertech a dalších kulturních akcích pořádaných ZUŠ. Ti nejšikovnější mají možnost zúčastnit se soutěží pořádaných MŠMT. Studium I. a II. stupně bývá zpravidla zakončeno veřejným absolventským koncertem.
 

 

 

     
 
 
 
Copyright © 2013 Základní umělecká škola Choceň - Všechna práva vyhrazena
Úvod | Mapa stránek | Web-SOUL
Tyto webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies. Odsouhlaste prosím nastavení cookies souborů pro použití webu. Více informací zde.