Úspěchy našich žáků v soutěžích

Soutěže (nejen) Základních uměleckých škol

Žáci naší školy se na konci března a v dubnu zúčastnili několika soutěží. Kromě soutěže Základních uměleckých škol, která byla letos vyhlášená v tanci, dechových nástrojích, hře na cimbál, bicí a ve zpěvu, jsme měli reprezentanty i na pěvecké soutěži E. A. Poe’s Raven a v celostátní soutěži scénického tance.

Ve středu 9. 3. se naše žákyně zúčastnily okresního kola soutěže ZUŠ ve zpěvu.

Barbora Teplá získala první místo bez postupu. Sofie Slezáková a Ellen Šponarová získaly druhou cenu a Daniela Janečková se umístila na třetím místě.

V úterý 22. 3. se konalo v Chocni v Panském domě okresní kolo soutěžní přehlídky ZUŠ v tanci. Naše ZUŠ tuto soutěž organizovala, za což patří velký dík především vedoucí našeho tanečního oboru Aleně Hofmanové Pírkové. V poměrně velké konkurenci nás reprezentovalo celkem 5 choreografií.

Stříbrné pásmo získala  choreografie Je tu stále veselo  (Dětská taneční tvorba) - žákyně do 12 let.

Stříbrné pásmo získala choreografie Paleta barev (Dětská taneční tvorba) - žákyně do 12 let.

Zlaté pásmo s postupem získala choreografie Sestry (Taneční tvorba a improvizace) - žákyně do 16 let (sestry Novákovy).

Zlaté pásmo s postupem získala choreografie V naději, beznaděj (Taneční tvorba a improvizace) - žákyně do 16 let.

Stříbrné pásmo získala  choreografie (Ne)bojíš se? (Taneční tvorba a improvizace) - žákyně do 16 let.

5. 4. 2022 proběhlo finále soutěže E. A. Poe´s Raven, Rabe Ralph, je to soutěž ve zpěvu a recitaci v anglickém a německém jazyce. Soutěž probíhala v sále pardubické radnice a byla pořádána organizací JUKON a LV ve spolupráci s British Centre a SPŠE Pardubice. V letošním roce byla soutěž poprvé organizována jinak. Soutěžící poslali nahrávku a porotci vybrali v každé kategorii 6 soutěžících, kteří pak soutěžili ve finále v dané kategorii. Ze základní umělecké školy Choceň do finále postoupili Jiří Kučera, Tobiáš Březina, Nela Mikulecká, Daniela Janečková a Tereza Kučerová.

Tobiáš Březina získal v kategorii sólový zpěv v anglickém jazyce do 15 let 1. cenu.

Daniela Janečková získala v kategorii sólový zpěv v anglickém jazyce nad 15 let 2. cenu.

Tereza a Jiří Kučerovi získali v kategorii zpěv skupin v anglickém jazyce do 15. let 1. cenu.

Tereza Kučerová získala v kategorii sólový zpěv v anglickém jazyce nad 15 let zvláštní cenu poroty.

Děkuji panu učiteli Josefu Zvěřinovi za pořízení nahrávek, které jsme do soutěže posílaly.

Dne 6. 4. proběhlo ve Vysokém Mýtě krajské kolo ve hře na dechové a bicí nástroje.

František Zandler ve hře na trubku získal 1. cenu.

Michael Málek ve hře na trombon získal 1. cenu.

Ondřej Vašina ve hře na tubu získal 1. cenu.

Tomáš Voborník získal v krajském kole 3. cenu v VII. kategorii v sólové hře na bicí soupravu.

7. 4. vyrazili opět naše tanečnice a to tentokrát na krajskou přehlídku scénického tance do Ústí nad Orlicí. Choreografie Pořád nás to baví získala přímý postup do Celostátní přehlídky dětských skupin scénického tance v Kutné Hoře.

Dne 12. 4. proběhlo v Pardubicích krajské kolo soutěže ve hře na cimbál a v komorní hře s cimbálem.

Jana Kučerová získala ve hře na cimbál 1. místo.

Cimbálová muzika získala v komorní hře 1. místo. V cimbálové muzice hrají tito žáci: Ema Viktorie Bláhová, Johana Borovcová, Jiří Kučera, Zdeňka Kučerová, Tereza Kučerová, Jana Kučerová, Nela Polednová, Oliver Meňház a Adéla Vraspírová.

Všem žákům gratulujeme, děkujeme jim, jejich učitelům a korepetitorům za nasazení a pečivou přípravu a těm, kteří postoupili do dalších kol, přejeme mnoho úspěchů!